Møder & kurser

sep
23
man
Mammaradiologi
sep 23 – sep 24 heldags

Afholdes: Odense Universitetshospital

Kontakt:
Bente Magelund bente.magelund@rsyd.dk

Sandra Duvnjak sandra.duvnjak@rsyd.dk

Walter Schwartz Walter.Schwartz@rsyd.dk

 

Kursushjemmeside: 

Mammaradiologi

sep
30
man
Fysik og radiobiologi
sep 30 – okt 2 heldags

Herlev Hospital

Delkursusleder:

Erik Andersen erik.andersen@regionh.dk

okt
8
tirs
Kar/interventionsradiologi
okt 8 heldags
Rigshospitalet Sekr. Linda Schumann linda.schumann@regionh.dk
Delkursusledere
Lars Lønn lars.birger.loenn@regionh.dk
Søren Heerwagen soeren.heerwagen@regionh.dk
nov
4
man
Teknik og strålebeskyttelse
nov 4 – nov 7 heldags
Sundhedsstyrelsen, Strålebeskyttelse
Herlev
Hanne Waltenburg hwa@sis.dk
Asger Greval Petersen asgp@rn.dk
nov
11
man
Pædiatrisk radiologi
nov 11 – nov 14 heldags
Aalborg Universitetshospital Sekr. Malene Thorlund Nielsen
mtn@rn.dk  
Graziella Andersen graziella.andersen@rn.dk
Karin K. Petersen karpeter@rm.dk
dec
10
tirs
Urogenital radiologi
dec 10 – dec 12 heldags
Aarhus Universitetshospital Sekr. Rikke-Mai Lundahl
riklunda@rm.dk
Jan Solvig jansolvi@rm.dk
Arne Hørlyck arnehoer@rm.dk